Odcinek #009

INFO

„Warto być na liście kwalifikowanych dostawców!”

Zapraszam do rozmowy z Mariuszem Baturą, Prezesem Zarządu spółki GOTECH.

 

Mariusz to bardzo doświadczony przedsiębiorca. Firma GOTECH, którą prowadzi, wywodzi się z Gorzowa Wlkp. A to miasto też jest mi bardzo bliskie, bo na początku wieku 20 lat temu odbywałem tam aplikację adwokacką.

 

W każdym razie porozmawiamy o rozwoju Gotechu, od drobnych montaży i remontów kotłowni, przez UWAGA! modernizację bloków węglowych w podszczecińskiej Elektrowni Dolna Odra, aż po udział firmy w międzynarodowym łańcuchu dostaw dla MEW.

Co ciekawe, spółka Gotech brała udział w łańcuchu dostaw offshore wind zanim, może z drobnymi wyjątkami, jeszcze ktokolwiek w Polsce myślał poważnie o tej branży.

 

Mariusz podzieli się również swoimi spostrzeżeniami:

  • co do wysokich wymogów, jakie stawiane są przed podmiotami zainteresowanymi MEW i o tym, że warto być na liście kwalifikowanych dostawców,
  • co w jego ocenie jest niezbędne dla rozwoju polskiego łańcucha dostaw (w tym roli państwa i jego instytucji dla programów operacyjnych, systemu wsparcia finansowego oraz budowy niezbędnej infrastruktury),
  • odnośnie wyzwań stojących przed polskim rynkiem pracy i jego potrzebie racjonalnego otwarcia dla pracowników zagranicznych.

Przede wszystkim, bo mamy tutaj pełną zgodność, będziemy rozmawiać o potrzebie zbudowania porządnej strategii i systemowych rozwiązań dla rozwoju MEW w Polsce. Co można traktować również jako poważny postulat dla przyszłego rządu.

 

Dziękuję, że poświęcasz swój czas na wysłuchanie tego odcinka.

Zapraszam Ciebie również do przesłuchania wcześniejszych nagrań z podcastu.

 

Będę ponownie niezmiernie wdzięczny za Twoje uwagi lub komentarze.

Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia wkrótce!

Mariusz Batura

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top